Categories Bez kategorii, święta

Prezent pod choinkę – czyli pomysły na świąteczne podarunki

Posted on
Prezent pod choinkę – czyli pomysły na świąteczne podarunki

 

prezenty pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla większości osób na świecie, choć w różnych zakątkach kuli ziemskiej obchodzimy je różnie, jest jeden wspólny element w Boże Narodzenie obdarowujemy najbliższych prezentami. Jedni zostawiają je pod choinką, inni w specjalnych skarpetach na kominku, bez względu na to czy czekamy na pierwszą gwiazdkę w wigilijny wieczór, czy też o poranku w pierwszy dzień Bożego Narodzenia otwieramy prezenty, chcemy by magia świąt trwała jak najdłużej.

 

Jaki powinien być prezent pod choinkę ?

 

świąteczne prezenty

1 Pierwsza złota zasada, o której często zapominamy kupując prezenty, upominek powinien cieszyć i zadowalać gust obdarowanego, a nie darczyńcy. Nawet jeśli drobiazg który planujemy podarować pod choinkę bliskiej osobie nie do końca odpowiada naszym walorom estetycznym, lub uważamy ten przedmiot za banalny pamiętajmy, że to nie nas ma cieszyć, a nie ma nic piękniejszego jak spełnianie cudzych marzeń.

2 Podobno idealny prezent to taki, którego sami sobie nie kupimy uważając, że możemy się bez tego przedmiotu żyć, jednak skrycie o nim marzymy .

3 Prezent powinien się kojarzyć przyjemnie, zatem nie kupujmy gospodyni domowej kolejnego miksera czy odkurzacza, mechanikowi zestawu kluczy, chyba że na wyraźne życzenie obdarowywanej osoby.

4 Prezent nie powinien być kopią ubiegłorocznego, nawet jeśli ten był powodem do radości, nie kupujmy więc na kolejną gwiazdkę z rzędu kolejnego flakonu perfum, torebki czy zegarka. Magia prezentów bożonarodzeniowych polega na tym, że są niespodziankami, na których otwarcie czekamy całą wieczerzę.

5 Bożonarodzeniowy upominek nie powinien wprawiać w zakłopotanie czy zawstydzać, więc mimo iż dopuszczalne jest dawanie bliskiej osobie intymnych prezentów, lepiej się nimi wymienić kiedy będziecie sami.

6 Prezenty mogą być symboliczne, w końcu nie ważne jest to ile kosztowały, ale fakt że bliscy o nas pamiętają, doskonałym prezentem dzięki któremu wyrażamy nasze uczucia są bożonarodzeniowe pierniczki i ciasteczka wykonane własnoręcznie i pięknie zapakowane.

7 Nie tylko zawartość się liczy, równie ważny jest sposób w jaki zapakujemy prezent, w ten sposób okazujemy szacunek lub jego brak drugiej osobie, niedbale zapakowany drobiazg sprawi o wiele mniej radości od tego starannie owiniętego świątecznym papierem i przewiązanego wstążką.

To co dajemy innym wyraża co do nich czujemy

fajnyzegarek.pl

Pomysłowy i dobrze przemyślany prezent na Boże Narodzenie może sprawić,że magia Bożego Narodzenia pozostanie z nami przez cały rok. Marzeniem każdego z nas jest obdarowanie bliskiej osoby takim przedmiotem, dzięki któremu w wirze codziennych obowiązków znajdzie choć chwilę by o nas pomyśleć.  Nie kwestionowanym numerem jeden jest zegarek, który większość osób nosi codziennie. W tym wypadku należy zadbać by wzór był jak najbardziej uniwersalny wówczas mamy gwarancję, że stanie się częścią każdej stylizacji. W ten sposób sygnalizujemy również, że chcemy by obdarowana osoba o nas myślała. Jeśli natomiast pragniemy dać do zrozumienia drugiej osobie, że jest dla nas ważna i się o nią troszczymy nic nie stoi na przeszkodzie by podarować jej, bądź jemy ciepłą czapkę i szalik. Kolejne miejsce zajmują kosmetyki, perfumy i biżuteria i bielizna.

 

 

 

 

 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *