Categories lifestyle

Moda na duże zegarki czyli wielki powrót lat 80-tych

Posted on
Moda na duże zegarki czyli wielki powrót lat 80-tych

Wielki powrót lat 80-tych

Powrót lat 80-tych to nie tylko ” kosmiczna”, plastikowa moda na wszystko co wygląda trochę jak z innej planety i przywołuje na myśl statki kosmiczne i przybyszów z innej galaktyki. W roku 2018 nadal będziemy obserwować ukłon stylistów w kierunku lat 80-tych, jednak zarówno projektanci jak i największe domy mody odrzucają tandetne ozdoby z tamtych czasów, zastępując plastikową biżuterię i tanie, szkiełka bardziej wyszukanymi i znacznie droższymi materiałami. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że powrót ten nie jest dokładną kopią minionej epoki jak często bywa w modzie, a jej lepszą odmianą. Kolorem przewodnim w roku 2018 będzie podobnie jak niegdyś srebro i złoto i róż, w takich też barwach spotkamy tkaniny i ubrania eleganckie, klasyczne, nieco futurystyczne, a także sportowe. Niewątpliwie do dawnego trendu na sportową odzież damską wykonaną z połyskujących tkanin nawiązują już modne w 2017 roku damskie kombinezony, które w nadchodzącym roku jeszcze bardziej nawiążą fasonem do lat 80-tych.

Szczyt kiczu podbija serca

Mimo, iż projektanci są zdecydowanie przeciwni plastikowej biżuterii, nie zrezygnowali natomiast ze sztucznych tkanin, oraz plastikowej, wodoodpornej odzieży wierzchniej, która zarówno poprzez materiał z którego została wykonana jak i ze względu na fason nawiązuje do ” kosmicznego ” trendu. Modne będą foliowe płaszcze przeciwdeszczowe nawiązujące do przezroczystego plastiku, jeans w każdym wydaniu, oraz to co do niedawna uchodziło za szczyt bezguścia łączenie różnych odcieni jeansu w jednej stylizacji, oraz stylizacje oparte wyłącznie na jeansie, czyli bluzka, spodnie/spódnica i kurtka jeansowa.

Nie tylko futurystyczny kosmos projektantom w głowie

Rok 2018 to również kontynuacja trendu, który zawitał w ubiegłą wiosnę, wszystkie falbany i żaboty nadal pozostają na topie, można je oczywiście łączyć z futurystycznymi dodatkami, jednak najlepiej będą się prezentowały z równie urokliwymi drobiazgami w romantycznym stylu. Zadbajmy więc o to w nadchodzącym roku nie zabrakło w naszej szafie bardzo kobiecych sukienek z falbankami, bluzek z żabotami, oraz połyskującej wyszywanej cekinami bluzki, lub sukienki to absolutny must have w nadchodzącym roku, a także torebki, kurtki, lub kamizelki z frędzlami.

Biżuteria w 2018 roku

Proponowana biżuteria na nadchodzący rok jest nieco futurystyczna, prosta, nawiązująca do ” kosmicznego trendu” w wielkim stylu, czyli jak już wspomniałam tani malowany na srebro i złoto plastik zastępujemy droższym materiałem, odchodzimy od tanich szkiełek i kryształków, za to dajemy zielone światło cekinom i ćwiekom i to w każdej ilości, im więcej tym lepiej. A na damskich nadgarstkach bardzo często zamiast ozdobnej bransoletki będą gościły zegarki i to niekoniecznie damskie. Oczywiście trendy będą wszystkie zegarki nawiązujące formą i fasonem do stylu lat 80-tych, czyli wyglądające jak z innej cywilizacji, proste, złożone z brył i figur geometrycznych, zaskakujące futurystycznym poczuciem piękana, czyli wszystkiemu za co kochaliśmy zegarki damskie od lat 90-tych. Niewątpliwym przełomem i bardzo trafionym powrotem do lat 80-tych jest moda na duże męskie zegarki na delikatnych damskich dłoniach. Pewnie część czytelników pamięta modę na noszenie tego co akurat w sklepach było, oraz modowy bunt młodzieży lat 80-tych która częściowo za sprawą własnej inwencji twórczej, oraz z braku modowych nowinek sama tworzyła swoje stylizacje ubarwiając je na wiele sposobów np. nosząc zegarek po tacie czy dziadku.

 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *