Categories lifestyle

Zegarkowe szaleństwo- czyli ile wydają na zegarki znani i lubiani

Posted on
Zegarkowe szaleństwo- czyli ile wydają na zegarki znani i lubiani

Czy zastanawialiście się kiedyś jak dużą część swojego budżetu jesteście w stanie wydać na wymarzony zegarek, okazuje się, że statystyczny Polak w wieku produktywnym najczęściej wybiera zegarek w kwocie do 500 złotych. Jednym z kryteriów wyboru jest oczywiście cena, jednak głównym pozostaje design, marka, oraz funkcjonalność. Co ciekawe zdecydowanie częściej to mężczyźni kupują zegarki i to nie tylko męskie. Większość kobiet mając do wyboru drogi czasomierz, lub bransoletkę najczęściej decyduje się na kolejną błyskotkę. Panowie natomiast zegarek traktują jak biżuterię, która dodaje im powagi i świadczy o statusie społecznym, nie ma w tym wypadku tez obawy, że ktoś uzna ów mężczyznę za szpanera z grubym łańcuchem na szyi i przesadnym sygnetem.

Nowa moda zapoczątkowana przez gwiazdy

Polskie gwiazdy i celebryci, coraz częściej wydają na zegarki równowartość drogiego auta, bądź jego wielokrotność, początkowo tylko nieliczni mogli się pochwalić tak luksusowymi zegarkami, jednak show biznes rządzi się swoimi prawami, a jednym z nich jest nieustanna rywalizacja i to nie tylko o czas antenowy. Dlatego wyścig na drogie zegarki wśród polskich gwiazd i gwiazdeczek trwa. Obecnie najdroższymi czasomierzami mogą się pochwalić Anna Lewandowska, której zegarek kosztuje w granicach 80-90 tys zł, Natalia Siwiec – 60 tys zł,  Robert Lewandowski którego zegarek to wydatek od 29- do nawet 50 tys zł, podobną kwotę około 50 tys wydała aktorka Katarzyna Zielińska, Rafał Maślak 1800 zł, Kuba Wojewódzki, którego zegarek kosztuje około 16 000, Paulina Drażba wydała 3255 zł, a Olga Borys 2990 zł. Jak widzicie niektórzy nie żałują na zegarki zaliczając je do biżuterii, która jak wiadomo im droższa tym lepsza, im bardzie luksusowa tym większa satysfakcja z jej posiadania.

Drogi zegarek to nie tylko biżuteria

Moda na drogie zegarki szybko rozpowszechniła się o świat biznesu, którego przedstawiciele coraz częściej kupują bardzo drogie zegarki i to nie ze względów estetycznych. Od pewnego czasu zegarki drogich, znanych firm stały się swego rodzaju inwestycją, tym bardziej, że niektóre modele szczególnie te wyprodukowane w śladowych ilościach zyskują na wartości z biegiem lat. Zdaniem jubilerów zamożni panowie znacznie częściej lokują swoje pieniądze w kosztownych zegarkach niż to miało miejsce kilka lat temu. Jak podają statystyki sprzedaż luksusowych zegarków w ostatnim pięcioleciu wzrosła o 100%, rekordowy natomiast okazał się rok 2017, który to w znacznym stopniu wpłynął na wynik ostatniego pięciolecia.

Zegarek za milion złotych

 

Kolekcjonerzy zegarków to kolejna grupa osób, która na poszerzenie swoich zbiorów jest w stanie wydać krocie, w tym wypadku mowa najczęściej o starych okazach z historią najczęściej kupowanych z drugiej ręki. Za czasomierze takie jak Vacheron Constantin, Royal Oak, Audemars Pigue kolekcjonerzy są w stanie zapłacić nawet milion złotych uważając je za prawdziwe zegarmistrzowskie perełki.

Jakie zegarki dla  zwykłych zjadaczy chleba

Przełom roku 2017/2018 to również przełom na rynku biżuterii, zarówno kobiety jak i mężczyźni znacznie częściej wybierają gustowne i modne czasomierze zamiast typowej biżuterii, tym bardziej że modne zegarki damskie w tym, roku to te duże z charakterem, które z powodzeniem mogą występować w stylizacji jako główny element biżuterii. Do najczęściej kupowanych w ostatnich miesiącach należą modele Gino Rossi Artema, Jordan Kerr Sebira i Jorda Kerr Undra, czyli duże, mocno zdobione, podkreślające charakter całej stylizacji i oczywiście nawiązujące do kosmicznie drogich zegarków które noszą gwiazdy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *