Categories Dekoratornia

Drugie życie starej skrzynki.

Posted on
Drugie życie starej skrzynki.

Ale ten czas leci! Dopiero co urządzaliśmy pokój licealistce, a tu Emilka skończyła już studia…
Jej pokój był bardzo kolorowy z przewagą odważnego różu i pomarańczowego z zastosowaniem elementów w stylu pop art. Pomysł na pokój w tym stylu zrodził się po tym jak Emilka przywiozła ze szkolnej wycieczki do Paryża dwie widokówki z pracami Andy’ego Warhola. Wtedy jej pokój wydawał nam się oryginalny i na nasze możliwości pomysłowo urządzony. Ale czas na zmiany i tak jak wcześniej większość pomysłów była moja, tak teraz zostawiłam Emilce wolną rękę. Moim zadaniem była jedynie pomoc w uszyciu tekstyliów, a męża na pomalowaniu pokoju, zrobienia na jednej ścianie „betonu” oraz montażu regału i kanapy. W niemal każdej pracy dzielnie towarzyszyła nam nasza kotka Mona Lisa.
Już od wielu lat modne są meble z palet i ze skrzynek po owocach i to podoba się mojej córce. Ale nie chciała malować ich na biało tylko zdecydowała się  bejcować je na brązowo.
Postanowiłyśmy zrobić pierwszy mebel – puf, który ma też pełnić rolę barku.
Kiedyś na starociach kupiłam za 10 zł starą, drewnianą skrzynkę po winie. Już wtedy pomyślałam, że można z niej zrobić ”mebel” ale nie pasował nam nigdzie do naszych wnętrz, więc skrzyneczka przez rok czekała w pracowni, aż znalazłyśmy dla niej idealne zastosowanie.

PUF – BAREK

Do wykonania pufy-barku potrzebne są:
• Skrzynka
• Kawałek płyty meblowej
• Listewki
• Pianka tapicerska
• Klej tapicerski
• Tkanina (w moim przypadku stary płaszcz skórzany)
• Wyrzynarka
• Nożyczki
• Taker tapicerski
• Młotek + gwoździki

 

1. Z płyty meblowej Emilka wycięła pokrywę o takich wymiarach, żeby wystawała o 3cm z każdej strony.

2. Na piance tapicerskiej położyłam wyciętą płytę i równo docięłam. Do tego celu można użyć nożyka do tapet albo zwykły, długi naostrzony nóż kuchenny moczony w roztworze z mydlin.

3. Piankę należy przykleić do blatu za pomocą kleju. Ja nie miałam tapicerskiego więc użyłam introligatorski, który używam do wyklejania szklanych mozaik.

4. Ze skóry wycięłam odpowiedniej wielkości prostokąt. Żeby starczyło tkaniny należy wymierzyć najpierw wielkość wyciętego blatu, dodać ze wszystkich stron grubość blatu, grubość pianki tapicerskiej i część podwiniętą pod spód, w moim przypadku to 4 cm, czyli więcej o1cm niż wystaje blat poza skrzynkę.

5. Za pomocą takera przymocowałam tkaninę do blatu.

6. Żeby blat nam się nie przesuwał podczas użytkowania, przybiłyśmy 2 listewki o długości wewnętrznego otworu skrzynki.

7. I gotowe 😊

Mona Lisa pierwsza wypróbowała nasz mebelek 😊

 

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *