Categories Dekoratornia

Dynia pełna kwiatów.

Posted on
Dynia pełna kwiatów.

 

Jesień to żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy i złoty kolor. Jesień to wrzosy, chryzantemy, jarzębina i dynie. Jesień to zapach pieczonych jabłek, drożdżówki ze śliwkami i dyniowej zupy-krem… I właśnie na ganku mojego domu o tej porze roku królują te kolory i rośliny. Pieczemy jabłka z dodatkiem cynamonu i rodzynek, na niedzielny deser obowiązkowo – ciasto drożdżowe ze śliwkami i kruszonką a na stole króluje zupa-krem dyniowa z mleczkiem kokosowym i imbirem z ptysiowym groszkiem ( to specjalność mojego męża 😊 )

O tej porze roku moją ulubioną ozdobą salonu są kompozycje w dyni. Od tego jakich użyję kwiatów cała kompozycja nabiera albo sielskiego albo eleganckiego klimatu. Najczęściej używam do niej roślin ze swojego ogrodu a czasem kupię bukiet róż.

Wykonanie takiej kompozycji nie jest trudne. Należy wybrać dynię, która będzie równo i stabilnie stała.

Odcinamy górę z ogonkiem ostrym nożem i dokładnie wydrążamy.

Gąbkę florystyczną przycinamy do odpowiedniego rozmiaru i namaczamy. Najwygodniejszym sposobem umieszczenia gąbki w dyni jest zastosowanie puszki po konserwie. Ale jak nie ma akurat wolnej to można ją zastąpić folią.

Teraz pozostaje już tylko układanie kwiatów 😊

Moja kompozycja to prezent od dzieci dla szczególnego gościa… Stąd chyba trochę nietypowy wybór jak na jesienną kompozycję w dyni. Wybrałam słoneczniki i  jesienne kwiaty – chryzantemy ale w kolorze białym. Uzupełnieniem kompozycji jest trzmielina z mojego ogrodu. Ciekawa jestem jak się Wam podoba?

Miłej zabawy! 😊

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *