Categories Dekoratornia

Decoupage

Posted on
Decoupage

Dzisiaj chciałam Wam pokazać kilka przedmiotów ozdobionych techniką, którą większość z nas zna – decoupage’u. To technika, która pozwala nam upiększać różne przedmioty i te codziennego użytku i te, które zdobią nasze mieszkania. W moim domu jest wiele takich przedmiotów.

            Większość pań ma sporo wisiorków i łańcuszków. Wieczny z nimi bałagan… A już najgorzej jak się spieszysz a ten akurat, co go chcesz założyć poplątany z innymi…Czas zrobić porządek! Kupiłam drewniany wieszak na paski z gotowymi haczykami.

Przeszlifowałam go papierem ściernym i pomalowałam białą farbą.

Gdy farba lekko przeschła poprzecierałam brzegi, żeby wyglądał bardziej vintige.

Z serwetki wycięłam interesujące mnie elementy, zdjęłam dwie niepotrzebne warstwy (te od spodu) i przykleiłam za pomocą wodnego lakieru bezbarwnego. Tak, lakieru. To z oszczędności musiała kiedyś zastosować właśnie lakier zamiast specjalnego kleju do decoupagu i tak już zostało.

Potem polakierowałam cały wieszak jeszcze dwa razy. Oczywiście za każdym razem poczekałam, żeby wcześniejsza warstwa wyschła.

I tak powstał wieszak na moją biżuterię. Bardzo praktyczny – polecam 😊

Wieszak powiesiłam na ozdobnym haku-białym sercu, który już wcześniej ozdobiłam kwiatem hortensji tak jak wszystkie doniczki, które mam w sypialni.

Innym przedmiotem, który ozdobiłam w tej technice był kupiony za grosze zegarek do pokoju mojej córki.

Wycięłam z serwetek kwiaty i motyle i przykleiłam. Wszystko zabezpieczyłam oczywiście lakierem bezbarwnym i zegar w nowej romantycznej szacie gotowy.

Podobnie postąpiłam z osłonką na doniczkę.

Serwetkowa róża i zawiązana wstążeczka nadały jeszcze bardziej romantycznego wyglądu „koronkowej” osłonce. 😊   

Zachęcam Was serdecznie do eksperymentowania i zabawy z techniką serwetkową:)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *